Faza 2 – Minibaschet – Mangalia 2016

mini2016

În faza a II-a, din cadrul Ligii Naționale de Minibaschet, echipele noastre au fost repartizate astfel:

  • BC Lions 1 face parte din Grupa 7 alături de ACS Sevlar Ploiești, ACS Lucky Dragons Tg. Mureș și CSU 1 Sibiu
  • BC Lions 2 face parte din Grupa 13 alături de LPS CSU 1 Pitești, LPS Bihorul 3 Oradea și LPS Bihorul 2 Oradea

Joi 14 Iulie 2016

08:00 – Terenul 2 – BC Lions 1 Craiova – 11 vs. 25 – ACS Sevlar Ploiești

08:00 – Terenul 8 – BC Lions 2 Craiova 21 – vs. 16 – LPS CSU 1 Pitești

Miercuri 13 Iulie 2016

08:00 – Terenul 4 – BC Lions 1 Craiova – 31 vs. 23 – CSU 1 Sibiu

08:00 – Terenul 6 – BC Lions 2 Craiova – 17 vs. 29 – LPS Bihorul 2 Oradea

16:30 – Terenul 3 – ACS Lucky Dragons Tg. Mureș – 26 vs. 31 – BC Lions 1 Craiova

16:30 – LPS Bihorul 3 Oradea – 6 vs. 32 – BC Lions 2 Craiova

UPDATE – Program Faza 1 (Luni și Marți 11-12.07.2016) – Minibaschet – Mangalia 2016

mini2016

Marți 12 Iulie 2016

08:00 – Terenul 2 – BC Lions 1 Craiova – 18 vs. 36 – CS Tonika Pucioasa

10:00 – Terenul 7 – ABC Mureș Tg. Mureș – 24 vs. 17 – BC Lions 2 Craiova

Luni 11 Iulie 2016

09:00 – Terenul 5 – BC Lions 2 Craiova – 29 vs. 39 – CSU Brașov

10:00 – Terenul 4 – BC Lions 1 Craiova – 31 vs. 33 – CN Aurel Vlaicu București

17:30 – Terenul 8 – CSS Sibiu – 13 vs. 23 BC Lions 2 Craiova

18:30 – Terenul 3 – CS Preventis Iași – 10 vs. 40 – BC Lions 1 Craiova

 

În cadrul cadrul Ligii Naționale de Minibaschet Masculin Banca Transilvania Mangalia 2016 echipele clubului nostru au fost repartizate astfel:

  • BC Lions 1 face parte din Grupa H Roșie alături de formațiile Tonika Pucioasa, Preventis Iași și CN Aurel Vlaicu București
  • BC Lions 2 face parte din Grupa A Galbenă alături de formațiile ABC Mureș Tg. Mureș, CSU Brașov și CSS Sibiu

Locul 15 la ediția 2016 a Ligii Naționale de Baby Baschet Masculin

babybaschet2016

După o săptamână în care am am fost bucuroși pentru victoriile obținute și triști pentru înfrângeri am reușit la final să ne clasăm cu echipa Lions 1 pe locul 15 în cadrul Ligii Naționale de Baby Baschet Masculin Banca Transilvania – Mangalia 2016.

Felicitări tuturor copiilor, antrenorilor și nu în ultimul rând suporterilor care ne-au susținut în drumul nostru către victorie.

De asemenea mulțumim si sponsorilor:

Solaris Plant

Mentor Craiova

startours

prokinetic

UPDATE – Program Sâmbătă 02.07.2016 – Baby Baschet – Mangalia 2016

babybaschet2016

Sâmbătă 2 Iulie 2016

08:00 – Terenul 3 – ABC Together Tg. Mureș – 0 vs. 20 – ACS BC Lions 1 Craiova

09:00 – Terenul 6 – ACS BC Lions 2 Craiova – 12 vs. 16 – CS Cuza Sport 2 Brăila

10:00 – Terenul 8 – ACS BC Lions 3 Craiova – 14 vs. 3 – BC Nițulescu Pedagogic Rm. Vâlcea

Vineri 1 Iulie 2016

09:00 – Terenul 7 – ACS BC Lions 1 Craiova – 13 vs. 16 – ABC Laguna București

11:00 – Terenul 7 – ACS BC Lions 3 Craiova – 4 vs. 33 – ACS Solaris Ploiești

11:00 – Terenul 3 – ACS BC Lions 2 Craiova – 4 vs. 7 – BC Slam 3 București

16:30 – Terenul 12 – BC Slam 4 București – 10 vs. 12 – ACS BC Lions 2 Craiova

18:30 – Terenul 11 – BC Junior Iași – 12 vs. 10 – ACS BC Lions 3 Craiova

19:30 – Terenul 4 – ACS BC Lions 1 Craiova – 14 vs. 15 – ACS Baller 1 București

Joi 30 Iunie 2016

10:00 – Terenul 3 – BC Mureș Tg. Mureș – 12 vs. 14 – ACS BC Lions 1 Craiova

12:00 – Terenul 6 – CS Viitorul Deva – 20 vs. 6 – ACS BC Lions 3 Craiova

12:00 – Terenul 11 – CSS Târgoviște – 19 vs. 5 – ACS BC Lions 2 Craiova

16:30 – Terenul 2 – ACS BC Lions 3 Craiova – 10 vs. 9 – ACS Toyin 1 Constanța

18:30 – Terenul 3 – ACS BC Lions 1 Craiova – 33 vs. 34 – AS Baschet Star 1 Oradea

Miercuri 29 Iunie 2016

10:00 – Terenul 7 – ACS BC Lions 2 Craiova – 6 vs. 48 – ACS MC Ball 1 Mangalia

11:00 – Terenul 3 – CS Dream Team Basketball Caracal – 10 vs. 24 – ACS BC Lions 1 Craiova

11:00 – Terenul 9 – ACS Teksab București – 5 vs. 14 – ACS BC Lions 3 Craiova

Marți 28 Iunie 2016

08:00 – Terenul 3 – ACS BC Lions 2 Craiova – 4 vs. 33 – CSS Bacău

09:00 – Terenul 7 – ACS BC Lions 1 Craiova – 47 vs. 4 – Sonics Junior Bârlad

11:00 – Terenul 10 Pescăruș – ASC Lucky Dragons Tg. Mureș – 32 vs. 5 – ACS BC Lions 3 Craiova

15:30 – Terenul 10 Pescăruș – CSS Sighetu Marmației – 12 vs. 49 – ACS BC Lions 1 Craiova

16:30 – Terenul 7 – ACS Dan Dacian 3 București – 11 vs. 3 – ACS BC Lions 2 Craiova

Luni 27 Iunie 2016

11:00 – Terenul 7 – CSU 1 Ploiești – 65 vs. 0 – ACS BC Lions 2 Craiova

11:00 – Terenul 12 Sala – ACS BC Lions 3 Craiova – 0 vs. 53 – CSS Nr. 5 București

12:00 – Terenul 3 – ACS BC Lions 1 Craiova – 11 vs. 34 – CS U-Mobitelco 1 Cluj-Napoca

15:30 – Terenul 8 – ACS Leii București – 32 vs. 7 – ACS BC Lions 3 Craiova

17:30 – Terenul 4 – ACS BC Lions 2 Craiova – 12 vs. 3 – ACS Toyin 2 Constanța

17:30 – Terenul 10 – ACS 4 Sports Agronomia 1 București – 10 vs. 26 – ACS BC Lions 1 Craiova

 

Cele trei echipe cu care clubul nostru participă la Campionatul Național de Baby Baschet ediția 2016 sunt distribuite în trei grupe diferite astfel:

  • BC Lions 1 face parte din Grupa C alături de echipele CSS Sighetu Marmației, ACS 4 Sports Agronomia 1 București, CS U-Mobitelco 1 Cluj-Napoca, Sonics Junior Bârlad, CS Dream Team Basketball Caracal
  • BC Lions 2 face parte din Grupa G alături de echipele CSS Bacău, ACS Dan Dacian 3 București, CSU 1 Ploiești, ACS MC Ball 1 Mangalia, ACS Toyin 2 Constanța
  • BC Lions 3 face parte din Grupa P alături de echipele ACS Leii București, CSS Nr. 5 București, ASC Lucky Dragons Tg. Mureș, ACS Teksab București

Turneu Semifinal U14 Masculin – Sezon 2015-2016

După un parcurs greu, am reușit să ne calificăm în Faza Semifinală a Campionatului Național de Baschet pentru categoria U14 Masculin, unde vom face parte din grupa a II-a semifinală, grupă ce are în componență următoarele echipe:

• CSS Sighetu Marmatiei
• ACS 4Sports Agronomia Bucuresti
• LPS CSU 1 Pitesti
• BC Slam Bucuresti
• LPS Bihorul Oradea
• CSU Ploiesti
• ACS BC Lions Craiova
• ACS MC Ball Mangalia

Faza semifinală se va desfășura într-un sistem de 4 turnee, în total cuprinzând un număr de 14 etape, astfel:

Turneul 1 – 15-17 Ianuarie 2016

Etapa 1  
ACS MC Ball Mangalia-CSS Sighetu Marmatiei
ACS 4Sports Agronomia Bucuresti-ACS BC Lions Craiova
CSU Ploiesti-LPS CSU 1 Pitesti
BC Slam Bucuresti-LPS Bihorul Oradea
Etapa 2  
CSS Sighetu Marmatiei-ACS BC Lions Craiova
ACS MC Ball Mangalia-CSU Ploiesti
LPS Bihorul Oradea-ACS 4Sports Agronomia Bucuresti
LPS CSU 1 Pitesti-BC Slam Bucuresti
Etapa 3  
CSU Ploiesti-CSS Sighetu Marmatiei
ACS BC Lions Craiova-LPS Bihorul Oradea
BC Slam Bucuresti-ACS MC Ball Mangalia
ACS 4Sports Agronomia Bucuresti-LPS CSU 1 Pitesti
Etapa 4  
CSS Sighetu Marmatiei-LPS Bihorul Oradea
CSU Ploiesti-BC Slam Bucuresti
LPS CSU 1 Pitesti-ACS BC Lions Craiova
ACS MC Ball Mangalia-ACS 4Sports Agronomia Bucuresti

Faza de Calificare a CN U13 Masculin Sezon 2015-2016

Baschet Club Lionsfrb_h150

 

 

 

 

 

Cu acelasi spirit de învingători continuam drumul în cadrul Campionatului Național de Juniori și cu echipa de la categoria U13 Masculin, în Faza de Calificare echipa noastră făcând parte din Grupa I care are urmatoarea componență si program competițional:

  • A.C.S. 4 Sports Agronomia București
  • B.C. Slam București
  • C.S. Dinamo – C.S.S. Nr. 6 București
  • C.S.U. Ploiești
  • A.C.S. B.C. Lions Craiova
  • A.B.C. Galactica Brașov
Etapa 1 - 4 Octombrie 2015  
A.B.C. Galactica Brasov45-90A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti
A.C.S. B.C. Lions Craiova41-77B.C. Slam Bucuresti
C.S. Dinamo - C.S.S. Nr. 6 Bucuresti40-56C.S.U. Ploiesti
Etapa 2 - 11 Octombrie 2015  
A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti66-50A.C.S. B.C. Lions Craiova
C.S.U. Ploiesti65-26A.B.C. Galactica Brasov
B.C. Slam Bucuresti110-64C.S. Dinamo - C.S.S. Nr. 6 Bucuresti
Etapa 3 - 18 Octombrie 2015  
C.S.U. Ploiesti47-60A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti
C.S. Dinamo - C.S.S. Nr. 6 Bucuresti60-57A.C.S. B.C. Lions Craiova
A.B.C. Galactica Brasov22-102B.C. Slam Bucuresti
Etapa 4 - 01 Noiembrie 2015  
A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti68-36C.S. Dinamo - C.S.S. Nr. 6 Bucuresti
B.C. Slam Bucuresti79-52C.S.U. Ploiesti
A.C.S. B.C. Lions Craiova59-34A.B.C. Galactica Brasov
Etapa 5 - 08 Noiembrie 2015  
B.C. Slam Bucuresti-A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti
A.B.C. Galactica Brasov-C.S. Dinamo - C.S.S. Nr. 6 Bucuresti
C.S.U. Ploiesti-A.C.S. B.C. Lions Craiova
Etapa 6 - 15 Noiembrie 2015  
A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti-A.B.C. Galactica Brasov
B.C. Slam Bucuresti-A.C.S. B.C. Lions Craiova
C.S.U. Ploiesti-C.S. Dinamo - C.S.S. Nr. 6 Bucuresti
Etapa 7 - 22 Noiembrie 2015  
A.C.S. B.C. Lions Craiova-A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti
A.B.C. Galactica Brasov-C.S.U. Ploiesti
C.S. Dinamo - C.S.S. Nr. 6 Bucuresti-B.C. Slam Bucuresti
Etapa 8 - 06 Decembrie 2015  
A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti-C.S.U. Ploiesti
A.C.S. B.C. Lions Craiova-C.S. Dinamo - C.S.S. Nr. 6 Bucuresti
B.C. Slam Bucuresti-A.B.C. Galactica Brasov
Etapa 9 - 13 Decembrie 2015  
C.S. Dinamo - C.S.S. Nr. 6 Bucuresti-A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti
C.S.U. Ploiesti-B.C. Slam Bucuresti
A.B.C. Galactica Brasov-A.C.S. B.C. Lions Craiova
Etapa 10 - 20 Decembrie 2015  
A.C.S. 4 Sports Agronomia Bucuresti-B.C. Slam Bucuresti
C.S. Dinamo - C.S.S. Nr. 6 Bucuresti-A.B.C. Galactica Brasov
A.C.S. B.C. Lions Craiova-C.S.U. Ploiesti

Faza de Calificare a CN U14 Masculin Sezon 2015-2016

Baschet Club Lionsfrb_h150

 

turneu2semifinal

 

Dupa ce am trecut de Faza I, continuam cu Faza de Calificare a Campionatului National de Juniori U14 Masculin Editia 2015-2016, echipa noastra fiind repartizata in Grupa 1 care are urmatoarea componenta:

  • L.P.S. C.S.U. 1 Pitesti
  • C.S.U. Sibiu
  • L.P.S. C.S.U. 2 Pitesti
  • C.S.S. Sibiu
  • A.C.S. B.C. Lions Craiova
  • C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc

Va asteptam sa ne sustineti la meciurile pe care le vom disputa, programul fazei de calificare fiind urmatorul:

Etapa 1 - 03 Octombrie 2015  
C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc40-70L.P.S. - C.S.U. 1 Pitesti
A.C.S. B.C. Lions Craiova22-88C.S.U. Sibiu
L.P.S. - C.S.U. 2 Pitesti53-47C.S.S. Sibiu

Etapa 2 - 10 Octombrie 2015  
L.P.S. - C.S.U. 1 Pitesti65-47A.C.S. B.C. Lions Craiova
C.S.S. Sibiu65-47C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc
C.S.U. Sibiu102-41L.P.S. - C.S.U. 2 Pitesti

Etapa 3 - 17 Octombrie 2015  
C.S.S. Sibiu29-74L.P.S. - C.S.U. 1 Pitesti
L.P.S. - C.S.U. 2 Pitesti62-65A.C.S. B.C. Lions Craiova
C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc38-99C.S.U. Sibiu

Etapa 4 - 31 Octombrie 2015  
L.P.S. - C.S.U. 1 Pitesti85-58L.P.S. - C.S.U. 2 Pitesti
C.S.U. Sibiu126-28C.S.S. Sibiu
A.C.S. B.C. Lions Craiova75-62C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc

Etapa 5 - 07 Noiembrie 2015  
C.S.U. Sibiu89-31L.P.S. - C.S.U. 1 Pitesti
C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc42-69L.P.S. - C.S.U. 2 Pitesti
C.S.S. Sibiu35-75A.C.S. B.C. Lions Craiova

Etapa 6 - 14 Noiembrie 2015  
L.P.S. - C.S.U. 1 Pitesti73-39C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc
C.S.U. Sibiu94-30A.C.S. B.C. Lions Craiova
C.S.S. Sibiu33-84L.P.S. - C.S.U. 2 Pitesti

Etapa 7 - 21 Noiembrie 2015  
A.C.S. B.C. Lions Craiova61-57L.P.S. - C.S.U. 1 Pitesti
C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc69-47C.S.S. Sibiu
L.P.S. - C.S.U. 2 Pitesti29-94C.S.U. Sibiu

Etapa 8 - 05 Decembrie 2015  
L.P.S. - C.S.U. 1 Pitesti-C.S.S. Sibiu
A.C.S. B.C. Lions Craiova-L.P.S. - C.S.U. 2 Pitesti
C.S.U. Sibiu-C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc

Etapa 9 - 12 Decembrie 2015  
L.P.S. - C.S.U. 2 Pitesti-L.P.S. - C.S.U. 1 Pitesti
C.S.S. Sibiu-C.S.U. Sibiu
C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc-A.C.S. B.C. Lions Craiova

Etapa 10 - 19 Decembrie 2015  
L.P.S. - C.S.U. 1 Pitesti-C.S.U. Sibiu
L.P.S. - C.S.U. 2 Pitesti-C.S.S. Nagy Mozes Targu Secuiesc
A.C.S. B.C. Lions Craiova-C.S.S. Sibiu

Faza I a CN Juniori U13 Masculin – Sezonul 2015-2016

Baschet Club Lionsfrb_h150

 

 

 

 

 

In Faza I din cadrul Campionatului National de Baschet pentru categoria U13, sezonul competitional 2015-2016, echipa clubului nostru a fost repartizata in grupa D, componenta acestei grupe fiind urmatoarea:

  • CSS Targoviste
  • BC Slam Bucuresti
  • CSS Targu Jiu
  • ACS BC Lions Craiova
  • CS Otopeni

Turneul pentru aceasta faza a competitiei se va desfasura in perioada 25-27 Septembrie 2015 dupa urmatorul program:

Etapa 1 - 25 Septembrie 2015  
CS Otopeni68-70BC Slam Bucuresti
CSS Targu Jiu61-71ACS BC Lions Craiova
CSS Targoviste----
Etapa 2 - 25 Septembrie 2015  
CSS Targoviste49-71CS Otopeni
BC Slam Bucuresti104-22CSS Targu Jiu
ACS BC Lions Craiova----
Etapa 3 - 26 Septembrie 2015  
ACS BC Lions Craiova68-72CSS Targoviste
CSS Targu Jiu36-72CS Otopeni
BC Slam Bucuresti----
Etapa 4 - 26 Septembrie 2015  
CSS Targoviste60-55CSS Targu Jiu
BC Slam Bucuresti115-30ACS BC Lions Craiova
CS Otopeni----
Etapa 5 - 27 Septembrie 2015  
BC Slam Bucuresti106-47CSS Targoviste
ACS BC Lions Craiova30-85CS Otopeni
CSS Targu Jiu----

Faza I a CN Juniori U14 Masculin – sezonul 2015-2016

Baschet Club Lionsfrb_h150

 

turneu2semifinal

 

Dupa ce anul trecut am participat la categoria U13 Masculin a Campionatului National de Juniori, in sezonul competitional 2015-2016 vom participa la categoria U14 Masculin, echipa clubului nostru fiind repartizata in grupa A, grupa ce are urmatoarea componenta:

  • CS Amicii Pitesti
  • LPS CSU 1 Pitesti
  • ACS CS Heart Drobeta Turnu Severin
  • ACS BC Lions Craiova
  • LPS CSU 2 Pitesti

Turneul pentru aceasta faza a competitiei se va desfasura in perioada 18-20 Septembrie 2015 dupa urmatorul program:

Etapa 1 - 18 Septembrie 2015  
LPS CSU 2 Pitesti58-79LPS CSU 1 Pitesti
ACS CS Heart Drobeta Turnu Severinnu s-a mai jucatACS BC Lions Craiova
CS Amicii Pitesti----
Etapa 2 - 18 Septembrie 2015  
CS Amicii Pitestinu s-a mai jucatLPS CSU 2 Pitesti
LPS CSU 1 Pitestinu s-a mai jucatACS CS Heart Drobeta Turnu Severin
ACS BC Lions Craiova----
Etapa 3 - 19 Septembrie 2015  
ACS BC Lions Craiovanu s-a mai jucatCS Amicii Pitesti
ACS CS Heart Drobeta Turnu Severinnu s-a mai jucatLPS CSU 2 Pitesti
LPS CSU 1 Pitesti----
Etapa 4 - 19 Septembrie 2015  
CS Amicii Pitestinu s-a mai jucatACS CS Heart Drobeta Turnu Severin
LPS CSU 1 Pitesti89-62ACS BC Lions Craiova
LPS CSU 2 Pitesti----
Etapa 5 - 20 Septembrie 2015  
LPS CSU 1 Pitestinu s-a mai jucatCS Amicii Pitesti
ACS BC Lions Craiova59-77LPS CSU 2 Pitesti
ACS CS Heart Drobeta Turnu Severin----