Rezultate Turneu 1 Semifinal U13 Masculin Sezon 2014-2015

Rezultate si clasament dupa primele 4 etape ale fazei semifinale (primul turneu semifinal desfasurat la Bucuresti):

Etapa 1 - 30 Ianuarie 2015  
BC Lions Craiova26-91BC Laguna 1 Bucuresti
U Mobitelco 1 Cluj-Napoca68-21Phoenix Constanta
CS Gladius Tg. Mures37-59CS 4Sports Bucuresti
CSU Sibiu84-41BC Laguna 2 Bucuresti

Etapa 2 - 31 Ianuarie 2015  
BC Laguna 1 Bucuresti63-26Phoenix Constanta
BC Lions Craiova32-47CS Gladius Tg. Mures
BC Laguna 2 Bucuresti25-96U Mobitelco 1 Cluj-Napoca
CS 4Sports Bucuresti66-42CSU Sibiu

Etapa 3 - 31 Ianuarie 2015  
CS Gladius Tg. Mures35-76BC Laguna 1 Bucuresti
Phoenix Constanta50-51BC Laguna 2 Bucuresti
CSU Sibiu71-38BC Lions Craiova
U Mobitelco 1 Cluj-Napoca78-80CS 4Sports Bucuresti

Etapa 4 - 1 Februarie 2015  
BC Laguna 1 Bucuresti84-22BC Laguna 2 Bucuresti
CS Gladius Tg. Mures55-63CSU Sibiu
CS 4Sports Bucuresti55-42Phoenix Constanta
BC Lions Craiova22-90U Mobitelco 1 Cluj-Napoca

Clasament:

LocEchipaW/LPuncte
1U-Mobitelco 1 Cluj-Napoca6/113
2CS 4Sports Bucuresti6/113
3BC Laguna 1 Bucuresti6/113
4CSU Sibiu4/311
5CS Gladius Tg. Mures3/410
6CS Phoenix Constanta1/68
7BC Lions Craiova1/68
8BC Laguna 2 Bucuresti1/68

Program Turneu 1 Semifinal U13 Masculin Sezon 2014-2015

Calificată in faza semifinala a Campionatului Național U13 Masculin echipa noastra face parte din Grupa 1.

Componența grupei:

  • A.C.S. Laguna 1 București
  • C.S. U-Mobitelco 1 Cluj-Napoca
  • A.C.S. 4 Sports București
  • C.S.U. Sibiu
  • A.C.S. Laguna 2 București
  • A.C.S. Gladius Târgu-Mureș
  • C.S. Phoenix Constanța
  • A.C.S. B.C. Lions Craiova

Citeste mai departe

Sezon 2014-2015 – U13 Masculin – Faza de calificare

În sezonul 2014-2015, pentru faza de calificare din cadrul Campionatului Național de Baschet U13 Masculin, echipa noastră a facut parte din cadrul Grupei 3 alături de echipele CSS Sighetu Marmației, CSU Sibiu, CSS Viitorul Cluj Napoca, ACS Artesania București și U-Mobitelco 2 Cluj Napoca.

Dupa 4 victorii si 6 infrangeri am terminat pe locul 4 in grupa cu 14 puncte, reusind astfel calificarea in faza semifinala.

Programul și rezultatele echipei:

  1. 12 Octombrie 2014
    • B.C. Lions vs. CSS Sighetu Marmației – 45 – 88
  2. 19 Octombrie 2014
    • CSU Siviu vs. B.C. Lions – 88 – 38
  3. 01 Noiembrie 2014
    • CSS Viitorul Cluj-Napoca vs. B.C. Lions – 62 – 46
  4. 02 Noiembrie 2014
    • U-Mobitelco 2 Cluj-Napoca vs. B.C. Lions – 32 – 60
  5. 09 Noiembrie 2014
    • B.C. Lions vs. ACS Artesania Bucuresti – 53 – 37
  6. 15 Noiembrie 2014
    • B.C. Lions vs. U-Mobitelco 2 Cluj-Napoca – 70 – 42
  7. 30 Noiembrie 2014
    • CSS Sighetu Marmației vs. B.C. Lions – 84 – 32
  8. 07 Decembrie 2014
    • B.C. Lions vs. CSU Sibiu – 48 – 87
  9. 11 Ianuarie 2015
    • ACS Artesania Bucuresti vs. B.C. Lions – 43 – 42
  10. 18 Ianuarie 2014
    • B.C. Lions vs. CSS Viitorul Cluj-Napoca – 46-40

Clasamentul final al Grupei 3

  1. CSS Sighetu Marmației
  2. CSU Sibiu
  3. CSS Viitorul Cluj-Napoca
  4. B.C. Lions Craiova
  5. ACS Artesania București
  6. U-Mobitelco 2 Cluj-Napoca