UPDATE – Program Faza 1 (Luni și Marți 11-12.07.2016) – Minibaschet – Mangalia 2016

mini2016

Marți 12 Iulie 2016

08:00 – Terenul 2 – BC Lions 1 Craiova – 18 vs. 36 – CS Tonika Pucioasa

10:00 – Terenul 7 – ABC Mureș Tg. Mureș – 24 vs. 17 – BC Lions 2 Craiova

Luni 11 Iulie 2016

09:00 – Terenul 5 – BC Lions 2 Craiova – 29 vs. 39 – CSU Brașov

10:00 – Terenul 4 – BC Lions 1 Craiova – 31 vs. 33 – CN Aurel Vlaicu București

17:30 – Terenul 8 – CSS Sibiu – 13 vs. 23 BC Lions 2 Craiova

18:30 – Terenul 3 – CS Preventis Iași – 10 vs. 40 – BC Lions 1 Craiova

 

În cadrul cadrul Ligii Naționale de Minibaschet Masculin Banca Transilvania Mangalia 2016 echipele clubului nostru au fost repartizate astfel:

  • BC Lions 1 face parte din Grupa H Roșie alături de formațiile Tonika Pucioasa, Preventis Iași și CN Aurel Vlaicu București
  • BC Lions 2 face parte din Grupa A Galbenă alături de formațiile ABC Mureș Tg. Mureș, CSU Brașov și CSS Sibiu

Locul 15 la ediția 2016 a Ligii Naționale de Baby Baschet Masculin

babybaschet2016

După o săptamână în care am am fost bucuroși pentru victoriile obținute și triști pentru înfrângeri am reușit la final să ne clasăm cu echipa Lions 1 pe locul 15 în cadrul Ligii Naționale de Baby Baschet Masculin Banca Transilvania – Mangalia 2016.

Felicitări tuturor copiilor, antrenorilor și nu în ultimul rând suporterilor care ne-au susținut în drumul nostru către victorie.

De asemenea mulțumim si sponsorilor:

Solaris Plant

Mentor Craiova

startours

prokinetic

UPDATE – Program Sâmbătă 02.07.2016 – Baby Baschet – Mangalia 2016

babybaschet2016

Sâmbătă 2 Iulie 2016

08:00 – Terenul 3 – ABC Together Tg. Mureș – 0 vs. 20 – ACS BC Lions 1 Craiova

09:00 – Terenul 6 – ACS BC Lions 2 Craiova – 12 vs. 16 – CS Cuza Sport 2 Brăila

10:00 – Terenul 8 – ACS BC Lions 3 Craiova – 14 vs. 3 – BC Nițulescu Pedagogic Rm. Vâlcea

Vineri 1 Iulie 2016

09:00 – Terenul 7 – ACS BC Lions 1 Craiova – 13 vs. 16 – ABC Laguna București

11:00 – Terenul 7 – ACS BC Lions 3 Craiova – 4 vs. 33 – ACS Solaris Ploiești

11:00 – Terenul 3 – ACS BC Lions 2 Craiova – 4 vs. 7 – BC Slam 3 București

16:30 – Terenul 12 – BC Slam 4 București – 10 vs. 12 – ACS BC Lions 2 Craiova

18:30 – Terenul 11 – BC Junior Iași – 12 vs. 10 – ACS BC Lions 3 Craiova

19:30 – Terenul 4 – ACS BC Lions 1 Craiova – 14 vs. 15 – ACS Baller 1 București

Joi 30 Iunie 2016

10:00 – Terenul 3 – BC Mureș Tg. Mureș – 12 vs. 14 – ACS BC Lions 1 Craiova

12:00 – Terenul 6 – CS Viitorul Deva – 20 vs. 6 – ACS BC Lions 3 Craiova

12:00 – Terenul 11 – CSS Târgoviște – 19 vs. 5 – ACS BC Lions 2 Craiova

16:30 – Terenul 2 – ACS BC Lions 3 Craiova – 10 vs. 9 – ACS Toyin 1 Constanța

18:30 – Terenul 3 – ACS BC Lions 1 Craiova – 33 vs. 34 – AS Baschet Star 1 Oradea

Miercuri 29 Iunie 2016

10:00 – Terenul 7 – ACS BC Lions 2 Craiova – 6 vs. 48 – ACS MC Ball 1 Mangalia

11:00 – Terenul 3 – CS Dream Team Basketball Caracal – 10 vs. 24 – ACS BC Lions 1 Craiova

11:00 – Terenul 9 – ACS Teksab București – 5 vs. 14 – ACS BC Lions 3 Craiova

Marți 28 Iunie 2016

08:00 – Terenul 3 – ACS BC Lions 2 Craiova – 4 vs. 33 – CSS Bacău

09:00 – Terenul 7 – ACS BC Lions 1 Craiova – 47 vs. 4 – Sonics Junior Bârlad

11:00 – Terenul 10 Pescăruș – ASC Lucky Dragons Tg. Mureș – 32 vs. 5 – ACS BC Lions 3 Craiova

15:30 – Terenul 10 Pescăruș – CSS Sighetu Marmației – 12 vs. 49 – ACS BC Lions 1 Craiova

16:30 – Terenul 7 – ACS Dan Dacian 3 București – 11 vs. 3 – ACS BC Lions 2 Craiova

Luni 27 Iunie 2016

11:00 – Terenul 7 – CSU 1 Ploiești – 65 vs. 0 – ACS BC Lions 2 Craiova

11:00 – Terenul 12 Sala – ACS BC Lions 3 Craiova – 0 vs. 53 – CSS Nr. 5 București

12:00 – Terenul 3 – ACS BC Lions 1 Craiova – 11 vs. 34 – CS U-Mobitelco 1 Cluj-Napoca

15:30 – Terenul 8 – ACS Leii București – 32 vs. 7 – ACS BC Lions 3 Craiova

17:30 – Terenul 4 – ACS BC Lions 2 Craiova – 12 vs. 3 – ACS Toyin 2 Constanța

17:30 – Terenul 10 – ACS 4 Sports Agronomia 1 București – 10 vs. 26 – ACS BC Lions 1 Craiova

 

Cele trei echipe cu care clubul nostru participă la Campionatul Național de Baby Baschet ediția 2016 sunt distribuite în trei grupe diferite astfel:

  • BC Lions 1 face parte din Grupa C alături de echipele CSS Sighetu Marmației, ACS 4 Sports Agronomia 1 București, CS U-Mobitelco 1 Cluj-Napoca, Sonics Junior Bârlad, CS Dream Team Basketball Caracal
  • BC Lions 2 face parte din Grupa G alături de echipele CSS Bacău, ACS Dan Dacian 3 București, CSU 1 Ploiești, ACS MC Ball 1 Mangalia, ACS Toyin 2 Constanța
  • BC Lions 3 face parte din Grupa P alături de echipele ACS Leii București, CSS Nr. 5 București, ASC Lucky Dragons Tg. Mureș, ACS Teksab București