Faza I a CN Juniori U13 Masculin – Sezonul 2015-2016

Baschet Club Lionsfrb_h150

 

 

 

 

 

In Faza I din cadrul Campionatului National de Baschet pentru categoria U13, sezonul competitional 2015-2016, echipa clubului nostru a fost repartizata in grupa D, componenta acestei grupe fiind urmatoarea:

  • CSS Targoviste
  • BC Slam Bucuresti
  • CSS Targu Jiu
  • ACS BC Lions Craiova
  • CS Otopeni

Turneul pentru aceasta faza a competitiei se va desfasura in perioada 25-27 Septembrie 2015 dupa urmatorul program:

Etapa 1 - 25 Septembrie 2015  
CS Otopeni68-70BC Slam Bucuresti
CSS Targu Jiu61-71ACS BC Lions Craiova
CSS Targoviste----
Etapa 2 - 25 Septembrie 2015  
CSS Targoviste49-71CS Otopeni
BC Slam Bucuresti104-22CSS Targu Jiu
ACS BC Lions Craiova----
Etapa 3 - 26 Septembrie 2015  
ACS BC Lions Craiova68-72CSS Targoviste
CSS Targu Jiu36-72CS Otopeni
BC Slam Bucuresti----
Etapa 4 - 26 Septembrie 2015  
CSS Targoviste60-55CSS Targu Jiu
BC Slam Bucuresti115-30ACS BC Lions Craiova
CS Otopeni----
Etapa 5 - 27 Septembrie 2015  
BC Slam Bucuresti106-47CSS Targoviste
ACS BC Lions Craiova30-85CS Otopeni
CSS Targu Jiu----

Program Turneu 1 Semifinal U13 Masculin Sezon 2014-2015

Calificată in faza semifinala a Campionatului Național U13 Masculin echipa noastra face parte din Grupa 1.

Componența grupei:

  • A.C.S. Laguna 1 București
  • C.S. U-Mobitelco 1 Cluj-Napoca
  • A.C.S. 4 Sports București
  • C.S.U. Sibiu
  • A.C.S. Laguna 2 București
  • A.C.S. Gladius Târgu-Mureș
  • C.S. Phoenix Constanța
  • A.C.S. B.C. Lions Craiova

Citeste mai departe

Sezon 2014-2015 – U13 Masculin – Faza de calificare

În sezonul 2014-2015, pentru faza de calificare din cadrul Campionatului Național de Baschet U13 Masculin, echipa noastră a facut parte din cadrul Grupei 3 alături de echipele CSS Sighetu Marmației, CSU Sibiu, CSS Viitorul Cluj Napoca, ACS Artesania București și U-Mobitelco 2 Cluj Napoca.

Dupa 4 victorii si 6 infrangeri am terminat pe locul 4 in grupa cu 14 puncte, reusind astfel calificarea in faza semifinala.

Programul și rezultatele echipei:

  1. 12 Octombrie 2014
    • B.C. Lions vs. CSS Sighetu Marmației – 45 – 88
  2. 19 Octombrie 2014
    • CSU Siviu vs. B.C. Lions – 88 – 38
  3. 01 Noiembrie 2014
    • CSS Viitorul Cluj-Napoca vs. B.C. Lions – 62 – 46
  4. 02 Noiembrie 2014
    • U-Mobitelco 2 Cluj-Napoca vs. B.C. Lions – 32 – 60
  5. 09 Noiembrie 2014
    • B.C. Lions vs. ACS Artesania Bucuresti – 53 – 37
  6. 15 Noiembrie 2014
    • B.C. Lions vs. U-Mobitelco 2 Cluj-Napoca – 70 – 42
  7. 30 Noiembrie 2014
    • CSS Sighetu Marmației vs. B.C. Lions – 84 – 32
  8. 07 Decembrie 2014
    • B.C. Lions vs. CSU Sibiu – 48 – 87
  9. 11 Ianuarie 2015
    • ACS Artesania Bucuresti vs. B.C. Lions – 43 – 42
  10. 18 Ianuarie 2014
    • B.C. Lions vs. CSS Viitorul Cluj-Napoca – 46-40

Clasamentul final al Grupei 3

  1. CSS Sighetu Marmației
  2. CSU Sibiu
  3. CSS Viitorul Cluj-Napoca
  4. B.C. Lions Craiova
  5. ACS Artesania București
  6. U-Mobitelco 2 Cluj-Napoca

 

Faza de calificare Campionatul National U13 Masculin

Grupa 3

C.S.U. Sibiu
C.S.S. Sighetu Marmatiei
C.S. U-Mobitelco – 2 Cluj Napoca
C.S.S. Viitorul Cluj Napoca
A.C.S. B.C. Lions Craiova
A.C.S. Artesania Bucuresti

TUR

Etapa 1 – Duminica 12 Octombrie 2014

A.C.S. Artesania Bucuresti vs. C.S.U. Sibiu
A.C.S. B.C. Lions Craiova vs. C.S.S. Sighetu Marmatiei
C.S. U-Mobitelco – 2 Cluj Napoca vs. C.S.S. Viitorul Cluj Napoca
Citeste mai departe